مقالات

7 راهنمای انتخاب شیلنگ برای کشاورزان

انتخاب شیلنگ برای کشاورزان

در این نوشتار سعی شده است تا نکاتی در خصوص انتخاب شیلنگ برای کشاورزان  از نظر مواد،  قطر، طول، قیمت، ویژگی های خاص شیلنگ برای کشاورزی ارائه شود. مدت زمان مطالعه این نوشتار 3 دقیقه است.

 

 • مواد را در نظر بگیرید.
 • قطر شیلنگ را در نظر بگیرید
 • طول شیلنگ را تعیین کنید
 • طول شیلنگ را بررسی کنید
 • ضد اشعه یو وی (آنتی یو وی) یا یوی وی دار بودن شیلنگ کشاورزی
 • به دنبال ویژگی های اضافی باشید
 • قیمت را در نظر بگیرید
 • از برند و تامین کننده مطمئن خریداری کنید.

 

مقدمه

به عنوان یک کشاورز، داشتن شیلنگ مناسب برای اطمینان از اینکه گیاهان زراعی و دام های شما به درستی آبیاری و مراقبت می شوند بسیار مهم است. با این حال، با انواع مختلفی از شیلنگ های موجود در بازار، تشخیص اینکه کدام یک برای نیازهای شما مناسب است دشوار است. در این نوشتار راهنمای جامع خرید شیلنگ برای کشاورزان را در اختیار شما قرار می دهیم.

 

 1. در انتخاب شیلنگ برای کشاورزان مواد را در نظر بگیرید

اولین چیزی که در هنگام خرید شیلنگ کشاورزی باید در نظر گرفت، موادی است که از آن ساخته شده است. سه نوع اصلی از مواد مورد استفاده برای شیلنگ ها وجود دارد: لاستیک، وینیل و PVC تقویت شده.

شیلنگ های لاستیکی بادوام و مقاوم در برابر سایش و عوامل جوی هستند. همچنین نسبت به انواع دیگر شیلنگ ها احتمال تا خوردگی و یا پیچ خوردگی آنها کمتر است. با این حال، آنها سنگین تر و گران تر از گزینه های دیگر هستند. احتمال پیچ خوردگی و تا خوردگی در انتقال آب در مزارع بسیار با اهمیت است. تصور کنید که بخشی از مزرعه به خاطر تاخوردگی شیلنگ در یک دوره آبیاری نشود تا حد زیادی از محصول کشت شده خود را از دست بدهید.

شیلنگ های وینیل سبک وزن هستند و به راحتی قابل مانور هستند و آنها را به انتخابی محبوب برای مزارع یا باغ های کوچک یا کارهای اساسی آبیاری تبدیل می کند. با این حال، آنها به اندازه شیلنگ های لاستیکی بادوام نیستند و می توانند در طول زمان ترک بخورند یا شکافته شوند.

شیلنگ های پی وی سی تقویت شده سازش خوبی بین لاستیک و وینیل هستند. آنها مانند وینیل سبک هستند اما دوام لاستیک را دارند. آنها همچنین ارزان تر از شیلنگ های لاستیکی هستند.

 

 1. قطر شیلنگ را در انتخاب شیلنگ برای کشاورزان تعیین کنید

قطر شلنگ تعیین می کند که چقدر آب می تواند در دقیقه تحویل دهد. هرچه قطر بزرگتر باشد، آب بیشتری می تواند تحویل دهد. برای اکثر کارهای کشاورزی، شلنگ با قطر 3/4 اینچ توصیه می شود زیرا می تواند آب بیشتری در دقیقه تحویل دهد. با این حال، اگر فقط به آبیاری یک باغ کوچک یا گلخانه نیاز دارید، یک شیلنگ با قطرهای کمتر می تواند کار شما را راه بیندازد.

 

 1. طول شلنگ را بررسی کنید

طول شیلنگ به اندازه مزرعه شما و جایی که باید از آن استفاده کنید بستگی دارد. مهم است که شیلنگی را انتخاب کنید که به اندازه کافی بلند باشد تا به تمام مناطق مزرعه شما برسد، بدون اینکه نیازی به جابجایی زیاد آن باشد.

برای مزارع یا باغ های کوچک، یک شلنگ 15.5 متری ممکن است کافی باشد. با این حال، برای مزارع بزرگتر، یک شیلنگ30 متری یا بیشتر ممکن است لازم باشد.

 

 1. ضد اشعه یو وی (آنتی یو وی) یا یوی وی دار بودن شیلنگ کشاورزی

از آنجا که شیلنگ های کشاورزی در فضای باز و در برابر نورخورشید قرار می گیرند، استفاده از شیلنگی قابلیت مقاومت در برابر اثرات مضر اشعه فرابنفش را داشته باشد بسیار مهم است. شیلنگ های ضد اشعه ماوراء بنفش کشاورزی شیلنگ های تخصصی هستند که برای مقاومت در برابر اثرات مضر اشعه ماوراء بنفش (UV) طراحی شده اند. این شیلنگ‌ها معمولاً از موادی ساخته می‌شوند که با تثبیت‌کننده‌های UV تولید شده‌اند، که به جلوگیری از تجزیه مواد شیلنگ هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید کمک می‌کنند.

شیلنگ های ضد اشعه ماوراء بنفش معمولاً در کاربردهای فضای باز استفاده می شود که در آن برای مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار می گیرند. این شامل کاربردهایی مانند سیستم های آبیاری، شیلنگ های باغ، و تجهیزات استخر و آبگرم می شود.

برخی از مزایای شیلنگ ضد UV در انتخاب شیلنگ برای کشاورزان عبارتند از:

 1.  افزایش دوام: شیلنگ های ضد اشعه ماوراء بنفش در برابر ترک خوردگی، محو شدن و سایر اشکال آسیب ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید مقاومت بیشتری دارند.
 2. طول عمر بیشتر: از آنجایی که دوام بیشتری دارند، شیلنگ های ضد اشعه ماوراء بنفش بیشتر از شیلنگ های استاندارد دوام می آورند.
 3.  ایمنی: اشعه ماوراء بنفش می تواند باعث شکسته شدن برخی از مواد و انتشار مواد شیمیایی مضر شود. شیلنگ های ضد اشعه ماوراء بنفش به جلوگیری از این اتفاق کمک می کند و آنها را برای استفاده در کاربردهای مختلف ایمن تر می کند.

به طور کلی، شیلنگ های ضد اشعه ماوراء بنفش برای هرکسی که به شلنگی بادوام نیاز دارد که بتواند در برابر نور خورشید مقاومت کند، انتخابی عالی است.

 

 1. به دنبال ویژگی های اضافی در انتخاب شیلنگ برای کشاورزان باشید

از اصلی ترین خصوصیات یک شیلنگ کشاورزی می توان به ضد سایش بودن، مقاومت در برابر کشش و مقاومت در برابر فشار بیرونی (به علت تعدد حرکت وسایل نقلیه در مزرعه) اشاره کرد. در انتخاب شیلنگ برای کشاورزان بایستی به این نکته توجه شود.

برخی از شیلنگ ها دارای ویژگی های اضافی هستند که می تواند استفاده از آنها را راحت تر کند. به عنوان مثال، برخی از شیلنگ ها دارای فناوری مقاوم در برابر پیچ خوردگی هستند که از پیچ خوردن یا خم شدن شیلنگ جلوگیری می کند. برخی دیگر دارای طراحی مقاوم در برابر له شدن هستند که از آسیب دیدن شلنگ در صورت برخورد تصادفی با ادوات و ماشین آلات کشاورزی جلوگیری می کند.

برخی از شیلنگ ها همچنین دارای نازل های قابل تنظیم هستند که به شما امکان می دهد جریان و فشار آب را کنترل کنید. این می تواند برای کارهای مختلف مانند آبیاری گیاهان ظریف یا شستن تجهیزات مفید باشد. در دامپروری ها یا مرغداری ها این مسئله می تواند حائز اهمیت باشد.

 

 1. قیمت را در نظر بگیرید

در نهایت در انتخاب شیلنگ برای کشاورزان قیمت شیلنگ را در نظر بگیرید. خرید مقرون به صرفه و شیلنگ ارزان  می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در حالی که مهم است که شیلنگی با کیفیت بالا خریداری کنید که سال ها دوام می آورد، اما لازم نیست برای ویژگی هایی که به آن نیاز ندارید بیش از حد هزینه کنید.

شیلنگ های PVC تقویت شده معمولاً مقرون به صرفه ترین گزینه هستند، در حالی که شیلنگ های لاستیکی گران ترین گزینه ها برای شما هستند. بودجه خود را در نظر بگیرید و شیلنگی را انتخاب کنید که نیازهای شما را برآورده کند، بدون اینکه به حساب بانکی خود را خالی کنید.

 1. از برند و تامین کننده مطمئن خریداری کنید.

در بازار انواع تامین کننده و برند شیلنگ کشاورزی وجود دارد تا شما بتوانید از آنها تقاضای خود را تامین کنید. همیشه خرید از یک تامین کننده مطمئن که هم فروشگاه فیزیکی دارد و هم اینکه می توانید به راحتی به صورت اینترنتی از آن خرید کنید و مشاوره آنلاین دارند را در دستور کار خود قرار دهید.

خرید از یک تامین کننده مطمئن، خیال شما را از خریدتان آسوده می کند و در صورت بروز هرگونه مشکل به راحتی و در کمترین زمان قادر به رفع آن خواهید بود.

 

 جمع بندی

در پایان، انتخاب شیلنگ مناسب برای نیازهای کشاورزی شما برای اطمینان از مراقبت مناسب از محصولات و دام شما ضروری است. هنگام تصمیم گیری، مواد، قطر، طول، ویژگی های اضافی و قیمت را در نظر بگیرید. با در نظر گرفتن این عوامل، می توانید شلنگی را انتخاب کنید که سال ها دوام بیاورد و عملکرد قابل اعتمادی را برای شما فراهم کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *